Koolitants 2018 Tartumaa eelvoorust kirjutab tantsublogis õpilaskogu liige Helen Remmel, kes kogus muljeid ja fotosid ka teistelt tantsijatelt. Head lugemist!

Helen Remmel, Noored hip-hop

Taaskord toimus tantsuvõistluse Koolitants Tartumaa eelvoor. Üritus toimus 18. veebruaril Vanemuise teatri väikeses majas ja 19. veebruaril suures majas. Koolitants ühines EV100 sünnipäevapeoga ning sellepärast on festivali teemaks “Kingitused Eestile”.

Tähtvere tantsukeskusest osales sel aastal 17 gruppi erinevatest stiilidest ja vanuseastmetest.  Otse finaalkontserdile pääsesid tantsud “Lumi tuli maha…” (Marit Männiste ja Maris Kahre), “Ugri jõud” (Kerstin Lõhmus), “Emajõe piraadid” (Kerstin Lõhmus), “Moulin Rouge” (Maarja Pruuli). Energilisuse eripreemia pälvisid “Väikesed mootorratturid” (Maris Kahre).
Tantsud „Ugri jõud“ ja „Moulin Rouge“ jõudsid ka Rahva Lemmiku hääletusele – https://uudised.tv3.ee/koolitantsu-haaletus/

Žürii hinnang meie tantsukooli gruppide kohta jäi eriliselt meelde – esile tõsteti tähtverelaste „erilist sünergiat“. Tõesti, tähtverelaste kokkuhoid, koostöö ja toetus üksteise vastu on midagi imelist, mida igalt poolt ei leia.

Endale jäi imeline kogemus terveks eluks, oleme terve tähtperega tohutult arenenud ning kindlasti ei kavatse lõpetada siin oma arenguteed. Küsisin ka mõningate teiste tantsijate muljeid:

Lii Valmas, Noored hip-hop

Minu jaoks oli selle aasta Koolitants kõige esimene Koolitants. See tunne, mis mind valdas lavale astudes oli muidugimõista ülituus ja vinge. Ma olen alati tahtnud Koolitantsul osaleda ja ma olen ülirõõmus, et see unistus sai ka teoks.

Mulle tohutult meeldis minu grupi kava, see oli energiat täis ja hästi tehtud, tänu imelistele tantsijatele muidugi. Kindlasti ei saa ka tänamata jätta imelisi juhendajaid, kes meile lava kõrval kaasa elasid 🙂

Võin julgelt öelda, et Koolitants arendas mind palju ning tegi tuju väga heaks. Kindlasti on see üritus, mida ootan juba huviga uuesti 🙂

Kristiina Tideman, eliitgrupid

Koolitants on võistlus, kus nähakse esimest korda teiste gruppide ja tantsukoolide kavu, seepärast on Koolitants üks mu oodatumaid sündmusi hooajal.

Ka sel aastal oli taas ülitore minna rõdule kaasa elama tuliuutele kavadele. See on ka üks Koolitantsu võlusid: sealt saadud emotsioon on alati niivõrd ehe, kuna ei oska midagi oodata. Nii oli ka sel aastal: Koolitants möödus ääretult emotsionaalselt. Seda nii teiste kavu vaadates kui ka tulemusi teada saades.

Üllatus oli ikka suur, kui pääsesime tervelt kahe kavaga Rahva Lemmiku hääletusele! Samuti kruvis palju pinget 2. päeva edasipääsejate teatamine, olime juba peale kahe showtants 10-12 klass edasipääsejate teatamist arvamusel, et seekord vist ei läinud nii hästi. Tundeid oli palju, kui meid siiski välja kuulutati. Samuti on ääretult hea meel, et lipsasime ka “Ugri jõuga” finaali!

Kadri Liis Laas, Tantsuklass 1

Selleaastane Koolitants oli minu jaoks jälle midagi täiesti erinevat kui eelmine aasta. Mina astusin üles Tantsuklass 1 koosseisus, mille nimeline grupp küll eksisteeris ka eelnevatel aastatel (shout out mu kallitele Koodimurdjatele!), kuid nende inimestega, kellega laval käisime, hakkasime koos treenima alles eelmise aasta sügisel, nii et see oli meie (ja meie kava) jaoks esimene võistlus.

See aasta oli palju asju teist moodi, näiteks pidime vanuse tõttu võistlema 10-12. klasside vanuserühmas kus on showtantsude kategoorias vägagi kõrge konkurents. Võistlusesse astusime koos kahe teise Tähtvere kavaga, üheks neist „Moulin Rouge“ (nad said ka rahvalemmikuks, seega soovitan soojalt TV3 rahvahääletusel silma peal hoida) ning teinegi väga tubli kava „Barbie muundur“.

Kahjuks finaali edasi meil ei õnnestunud pääseda, kuid see pole minu jaoks nii oluline, kui need kogemused, rõõm ja nauding, mida jälle laval tantsimisest sain. Ma tundsin, et andsin kõik, mida suutsin anda ning jäin ka sellega rahule. Tahaksingi kõigile tantsijatele südamele panna, et kui läks sassi, siis läks. Kui ei saanud edasi, no siis ei saanud. Põhiline on see, et sa ise naudid mida teed ning leiad rõõmu kõigis selle protsessi osades.

Näiteks saime see aasta proovida (minu jaoks) hoopis teistsugust meiki ja soengut (hint: glitter!!!). Selle tegemiseks läks küll päris kaua aega, kuid kõigi teistega koos valmistumine, rääkimine ja kaaslasele abikäe ulatamine ongi minu arvates see kõige parem viis ühise hingamise saavutamiseks, mille olemasolul saabki kõik minna ainult hästi. Ja läkski! Kuigi finaalis meie jaoks kohta ei jätkunud, sain mina sellest võistlusest ainult hoogu juurde, et aina paremaks areneda ja edasi pürgida.

Iris Sargla, eliitgrupid

Koolitants 2018 jõudis minu jaoks kiiremini kohale kui eelnevatel aastatel, asi võis olla ka selles, et saime kava valmis vahetult enne Koolitantsu 😁

Hea oli jälle laval olla, ning tunda, et meie suur töö ja vaev on ära tasunud. Lava taga oli palju närveldamist, kõik jooksid ringi ja tegid viimaseid ettevalmistusi (soeng, meik jne). Ka teiste kavu näha oli üllatus, sest ma küll teadsin, et küllap sel aastal tulevad veel vingemad kavad, aga neid reaalselt laivis näha ja kaasa elada, no külmavärinad.

Arvan, et Koolitants oli hea algus hooajale!

Hanna Kaldmaa, Tantsuklass 2

Koolitants oli selle hooaja esimene võistlus, kust võtsin osa kolmandat korda. Lavale minek oli närvesööv, kuid arvan, et kava õnnestus meil laval hästi. Samuti oli huvitav vaadata nii Tähtvere kui ka teiste klubide tantse. Närvipinge oli ka suur edasipääsenute väljakuulutamisel. Mis siis, et meie kava finaali ei pääsenud, oli siiski emotsiooniderohke ja arendav võistluspäev.

Brita Lota Virolainen, Noored hip-hop

Selle aasta koolitants oli mul üheksas, aga Tähtverega olin seal esimest korda. Kindlasti oli natukene närvi sees, aga ma usun, et andsime endast parima ja kõikjalt tuli head tagasisidet, mis annab kindlasti jõudu järgmistel võistlustel.

Laval olles julgustasid meid lava tagant meie kaks treenerit, kes on tervel teekonnal Koolitantsuni olnud ülimalt mõistvad ja abistavad ning nii heal juhtimisel saab tulemus tulla ainult hea.

Kindlasti andsid suure kindlustunde ka mu trennikaaslased ja meeskonnatöö. Minu arvates on tantsugruppide alus meeskonnatöö ning olin üllatunud, kui nägin, kui palju mu trennikaaslased üksteisele toeks on.

Kokkuvõttes võin julgelt öelda, et ootan järgmist Koolitantsu juba suure huviga ja mulle väga meeldis näha, kuidas tähtpere tuli kokku ja jagas enda energiat nii rahva kui üksteisega.

Pirke Tiisk, Tantsuklass 2

Mina võistlesin see aasta kavaga “Nälg”, mis on Maarja Pruuli imeline looming. Olime juba tunde enne kohal, et kõik õigeks ajaks valmis saada. Harjutasime riietusruumis iseseisvalt korduvalt, et kindlam tunne oleks. Mulle meeldib see õhkkond, mis riietusruumis valitseb – kõik inimesed on alati valmis Sind aitama ja toetama.

Lavanärv oli vahepeal ikka päris suur, aga õnneks lavale astudes see kadus, sest saalist oli kuulda toetavaid hõiskeid. Mul oli tantsides väga vägev tunne ja pärast lavalt tulekut oli mõnus rahulolev olek.

Läksime rõdule, et ühestki teisest Tähtvere kavast mitte ilma jääda. Oli suur rõõm vaadata kõiki neid imelisi etteasteid.

Seekord meie kategooriast keegi kahjuks finaali edasi ei saanud, see-eest saime enda esituse kohta teistelt tantsijatelt väga palju positiivset tagasisidet ja see tegi südame soojaks.

Helen Sinivee, Noored 1

Selleaastane Koolitants oli minu jaoks juba kuues ja kokku olen esinenud kaheksa kavaga, kuid tunne on kogu aeg olnud sama hea ning lavakogemus väga võimas.

Sellel aastal oli meie grupil jällegi super energia ja minu arvates läks esinemine isegi paremini, kui arvasin. Kuna meil oli laval ka rekvisiit, kartsin, et äkki juhtub sellega midagi, mida vaja ei oleks, kuid õnneks jäi see püsti ning probleeme ei tekkinud.

Meie praegune kava meeldib mulle väga ning seetõttu oli mul seda esitada eriti hea meel. Rohkesti andis muidugi juurde ka see, kui oli kuulda teisi kaasa elamas. Võin kindlalt väita, et mulle andis see meeletult energiat ja jõudu juurde ning loomulikult tõi ka suurema naeratuse suule 😊