Maris Kahre

Maris on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala vilistlane, kes on terve elu tantsimisega tegelenud.

Peamiseks stiiliks kujunes vara-teismelisena disco tants, millega käis võistlemas nii Eestis kui ka välismaal IDO (International Dance Organisation) võistlustel, nii väiksematel- kui ka tiitlivõistlustel (EM, MM). Samuti on disco tantsu kõrvalt tegelenud ka akrobaatikaga, kaasaegse tantsuga, show tantsuga, tänavatantsuga, balletiga, modernse tantsuga, jazz tantsuga ja muude lavatantsu stiilidega. Hetkel on kõige südamelähedasem tantsustiil kaasaegne jazztants.

Ennast täiendamas on Maris käinud erinevatel workshopidel juba väga noorest east ning õppinud mitme erineva välismaa õpetaja tundides. 2015. aasta suvel käis rahvusvahelisel tantsufestivalil- Mediterraneo Dance Festivalil Itaalias, kus õppis maailmatuntud tantsuõpetajate/koreograafide käe all meistriklassides. Lisaks workshopidele on ennast proovile pannud ka Trad.Attack bändi taustatantsijana (2017-2018).

Peab tähtsaks, et iga tantsija õpiks võimalikult palju erinevaid stiile erinevatelt õpetajatelt/koreograafidelt ning prooviks leida õpitut kombineerides enda tantsulist käekirja. Ükski tantsija ei ole kunagi „valmis“ ja nii tantsijatel kui ka tantsuõpetajatel on alati midagi uut juurde õppida.

Usub, et iga tantsuõpetaja peaks alati tahtma oma õpilasi endast paremaks tantsijaks teha.