Maris Kahre

Maris on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia viimase aasta tantsutudeng, kes enne Viljandis õpinguid alustates käis üle 12.aasta V.A.T Stuudios. Peamiseks stiiliks kujunes vara-teismelisena disco tants, millega käis võistlemas nii Eestis kui ka välismaal IDO (International Dance Organisation) võistlustel, nii väiksematel- kui ka tiitlivõistlustel (EM, MM). Samuti on disco tantsu kõrvalt tegelenud ka akrobaatikaga, kaasaegse tantsuga, show tantsuga, tänavatantsuga, balletiga, modernse tantsuga, jazz tantsuga ja muude lavatantsu stiilidega. Koolitantsu festivalil oli Maris peaaegu igas tantsus kus tantsis kaasloojaks ning oma üle 10-aastase Koolitantsu kogemuse jooksul vaid kahel aastal finaalist välja jäänud.

Ennast täiendamas on Maris käinud erinevates workshopides juba väga noorest east ning õppinud mitme erineva välismaa õpetaja tundides. 2015. aasta suvel käis rahvusvahelisel tantsufestivalil- Mediterraneo Dance Festivalil Itaalias, kus õppis maailmatuntud tantsuõpetajate/koreograafide käe all meistriklassides.

Kuna kaasaegse tantsu stiil ei ole just eriti täpselt piiridesse paika pandud, siis meeldib Marisele katsetada erinevate kaasaegse tantsu äärmustega, kuid hindab samas väga ka “traditsioonilisemat” kaasaegset tantsu. Peab tähtsaks, et iga tantsija õpiks võimalikult palju erinevaid stiile erinevatelt õpetajatelt/koreograafidelt ning prooviks leida õpitut kombineerides enda “käekirja”. Usub, et iga tantsuõpetaja peaks alati tahtma oma õpilasi endast paremaks tantsijaks teha.